از ما چه می خواهید؟
برنامه زمانبندی حرکت قطارها تهیه بلیط اینترنتی
ردیابی بار ثبت و پیگیری سفارش حمل بار
ثبت و پیگیری شکایت کتابچه راهنمای مشتریان
مناقصه ها و مزایده ها خدمات و حقوق مسافرین
ادارات و شرکت های مرتبط قوانین و مقررات حمل بار
0 : 12 - 1397/03/29 - تعداد بازدید : 40
وزیر راه و شهرسازی:
اتصال شبکه ریلی به مراکز بار با ساخت 300 کیلومتر راه‌آهن/ رکورد زنی در افزایش حمل بار ادامه دارد
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه برای تکمیل شبکه ریلی بابت اتصال به چشمه‌ها و مراکز بار حدود 300 کیلومتر راه‌آهن 2 تا 20 کیلومتری نیاز داریم، تاکید کرد: تغییر رفتار و سیستم برای رسیدن به این مقصود ضروری است.
به گزارش روابط عمومی شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران، عباس آخوندی امروز در مراسم افتتاحیه ششمین نمایشگاه بین‌المللی حمل‌ونقل ریلی گفت: این نمایشگاه نشان از این دارد که کشورهای خارجی با وجود همه فشارها می‌توانند به رفتار و تعهدات ایران اعتماد کنند.
وی با اشاره به حضور 90 شرکت خارجی از 18 کشور جهان در این نمایشگاه اظهار داشت: ما می‌توانیم با دنیا با زبان مثبت و برای یک توافق مهم که فراتر از تجارت، صلح و امنیت را به دنبال دارد، تعامل کنیم.
آخوندی با تاکید بر اینکه توسعه ریل در ایران بیش از یک ابلاغ و تهیه برنامه به صورت جدی در دستور کار است، تصریح کرد: دسترسی به فناوری‌های جدید، حرکت به سمت راه‌آهن پرسرعت، تعمیر و نوسازی شبکه موجود و افزایش ظرفیت در راستای توسعه راه‌آهن از جمله برنامه های پیش روی راه آهن است .
وی گفت: ما به رقم 47 میلیون تن حمل بار در سال توسط ریل دست یافته‌ایم و این رکورد ادامه خواهد داشت.
آخوندی با یادآوری اینکه ضرورت دارد شبکه راه‌آهن به چشمه‌های بار وصل شود، افزود: مراکزی که بار انبوه تولید می‌کنند، باید به راه‌آهن متصل شوند.
وزیر راه و شهر سازی گفت: بیش از 300 کیلومتر راه‌آهنِ 2 تا 20 کیلومتری نیاز داریم، تا چشمه‌های بار به شبکه وصل شود. البته نیازمند تغییر رفتار و سیستم هستیم که در این باره مقاومت جدی وجود دارد.
وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: باید به سمتی برویم که سبک، روش و عادت حمل‌ونقل بنگاه‌ها عوض شود.
وی بیان کرد: توسعه میادین از سیاست‌های عمده دولت است، اما تاکنون مستقل از نظام حمل‌ونقل صورت می‌گرفت.
آخوندی حمل‌ونقل حومه‌‌ای را یکی دیگر از اولویت‌های دولت اعلام کرد و گفت: سالانه حدود 1.7 میلیارد سفر داریم که 700 میلیون سفر آن در حومه شهرهای بزرگ است که این 700 میلیون سفر باید بازار اصلی حمل‌ونقل ریلی ایران باشد.
وزیر راه و شهرسازی گفت: نظام شهرسازی ما امروز مبتنی بر جاده است، در حالی که باید ریل‌ پایه باشد که ما از حدود دو سال قبل این هدف را دنبال می‌کنیم.
وی افزود: اساسنامه ایجاد شرکت حمل‌ونقل حومه ریلی به تصویب هیأت وزیران رسیده است.
آخوندی بیان کرد: دو و سه خطه کردن خطوط ریلی در حومه شهرهای بزرگ در دستور کار است، ضمن آن که تحول فناوری و تکنولوژی را در راه‌آهن دنبال می‌کنیم که آغاز آن خط آهن سریع‌السیر تهران- قم- اصفهان است.
وی گفت: در نمایشگاه ریلی امسال اولین قرارداد تأمین مالی از طریق بازار سرمایه امضا می‌شود که با تضمین راه‌آ‌هن جمهوری اسلامی ایران خواهد بود.
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
روابط عمومي
پيوند هاي مرتبط
فرصت هاي همكاري
اطلاعات تماس
آدرس: تهران، بالاتر از ميدان آرژانتين، بلوار آفريقا، ساختمان مركزي راه آهن كدپستي 1519630807 تلفن: 55121
کليه حقوق محتواي اين سايت متعلق به راه آهن جمهوري اسلامي ايران مي باشد.
Powered by DorsaPortal