از ما چه می خواهید؟
برنامه زمانبندی حرکت قطارها تهیه بلیط اینترنتی
ردیابی بار ثبت و پیگیری سفارش حمل بار
ثبت و پیگیری شکایت کتابچه راهنمای مشتریان
مناقصه ها و مزایده ها خدمات و حقوق مسافرین
ادارات و شرکت های مرتبط قوانین و مقررات حمل بار
30 : 12 - 1397/03/29 - تعداد بازدید : 52
مدیرعامل راه‌آهن خبر داد:
تضمین سرمایه گذاری بخش خصوصی برای اولین بار/ تعرفه حمل بار امسال هم کاهش یافت
مدیرعامل راه‌آهن، گفت: برای اولین بار با استفاده از ظرفیت ماده 67 قانون دائمی، موفق شدیم سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در بازار سرمایه ایران را ضمانت کنیم.
به گزارش روابط عمومی راه آهن جمهوری اسلامی ایران، سعید محمدزاده امروز در مراسم افتتاحیه ششمین نمایشگاه بین‌المللی حمل‌ونقل ریلی، صنایع، تجهیزات و خدمات وابسته افزود: در سال 96، اتفاقات مهمی در صنعت ریلی کشور به وقوع پیوست که از جمله می توان به احداث 1300 کیلومتر خط‌ آهن جدید اشاره کرد.
وی با اشاره به اینکه 500 کیلومتر از این خط آهن جدید توسط شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور و 800 کیلومتر توسط راه‌آهن در قالب خطوط دوم و سوم احداث شده است، اظهار داشت: این امر نشان دهنده توان کشور در توسعه صنعت ریلی است و ما در سال جدید بنا را بر بهره وری شبکه ریلی گذاشته ایم.
مدیرعامل راه‌آهن با تاکید بر اینکه استفاده از بازار سرمایه و مدل‌های تأمین مالی در بخش داخل و خارج کشور در دستور کار راه آهن قرار دارد ، خاطر نشان کرد: به کمک سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در تأمین ناوگان قدم برداشته‌ایم.
وی با بیان اینکه در بحث بهره‌وری فعالیت‌های مستمری را در دستور کار داریم، گفت: یکی از اقدامات راه آهن در سال 97کاهش تعرفه حمل بار برای واگن‌های دارای بار و افزایش تعرفه برای واگن‌های خالی است که این موضوع هفته گذشته در هیأت مدیره راه‌آهن مطرح شد.
مدیرعامل راه‌آهن ادامه داد: در سال 95، 40 میلیون تن بار و در سال 96، 47 میلیون تن بار توسط راه‌آهن جابه‌جا شد.
محمدزاده گفت: از 22 میلیارد تن کیلومتر حمل بار در سال 92، در سال 96 به 30.3 میلیارد تن کیلومتر در سال 96 رسیدیم.
وی افزود: در سه سال آینده نیاز داریم به رقم 120 میلیون تن بار در سال در بخش ریلی برسیم که در وضعیت فعلی، امکان جذب بیش از 100 میلیون بار وجود دارد.
وی با بیان اینکه در حوزه ریلی تلاش می‌کنیم بتوانیم به سهم و جایگاه کشور در ریل برسیم، افزود: اگر توجه داشته باشیم که انتقال یک تن بار از جاده به ریل 35 سی‌سی صرفه‌جویی سوخت دارد، در می یابیم که هر نوع سرمایه‌گذاری در حوزه ریلی که به افزایش سهم بار و مسافر ختم شود، گامی در جهت توسعه صنعت ریلی کشور است و حتماً حمایت می‌شود.
محمدزاده اظهار داشت : راه آهن در حوزه بار مجموعه جدیدی از مکانیسیم های تشویقی کاهش پلکانی تعرفه ها را برای حمل بار دنبال می کند که امیدوارم این مکانیسم ها منجر به توسعه حمل بار شود .
وی خاطرنشان کرد: برای اولین بار با استفاده از ظرفیت ماده 67 قانون دائمی، موفق شدیم سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در بازار سرمایه ایران را ضمانت کنیم.
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
روابط عمومي
پيوند هاي مرتبط
فرصت هاي همكاري
اطلاعات تماس
آدرس: تهران، بالاتر از ميدان آرژانتين، بلوار آفريقا، ساختمان مركزي راه آهن كدپستي 1519630807 تلفن: 55121
کليه حقوق محتواي اين سايت متعلق به راه آهن جمهوري اسلامي ايران مي باشد.
Powered by DorsaPortal