از ما چه می خواهید؟
برنامه زمانبندی حرکت قطارها تهیه بلیط اینترنتی
ردیابی بار ثبت و پیگیری سفارش حمل بار
ثبت و پیگیری شکایت کتابچه راهنمای مشتریان
مناقصه ها و مزایده ها خدمات و حقوق مسافرین
ادارات و شرکت های مرتبط قوانین و مقررات حمل بار
25 : 12 - 1397/03/30 - تعداد بازدید : 25
در حاشیه نمایشگاه بین المللی صنعت حمل و نقل ریلی و صنایع وابسته و تجهیزات و خدمات ریلی صورت گرفت؛
امضای تفاهم‌نامه بازسازی و تامین ادوات ریلی بین راه‌آهن ایران و شرکت سوئیسی
تفاهم نامه پروژه های بازسازی و تعمیرات اساسی دو دستگاه ماشین زیر کوب (بالاست رگولاتر) و تدارک دستگاه ماشین آلات خطی امروز میان شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران و شرکت ماتیزا(سوئیس ) نمایشگاه ریلی به امضا رسید .
به گزارش روابط عمومی شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران؛ این تفاهم نامه که به بازسازی و تعمیرات اساسی  6تا  9 دستگاه ماشین سرند بالاست و برنامه ریزی برای خرید 21 ماشین آلات خطی نیز اختصاص دارد با حضور حسین عاشوری قائم مقام مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی به امضا رسید.
در این مراسم  مازیار یزدانی معاون فنی و زیر بنائی راه آهن و فرانتزمسرلی مسئول ارشد و مدیرعامل ، روگر نیکلاس مدیر بازاریابی و فروش شرکت ماتیزا سویس از سوی دو طرف قرارداد را به امضا کردند.
مازیار یزدانی در حاشیه امضای این قرار داد، با اشاره به اینکه این شرکت از قبل سابقه همکاری با شرکت راه اهن جمهوری اسلامی را داشته  است ، اظهار داشت: در حال حاضر در راه آهن جمهوری اسلامی ایران چندین  دستگاه از این شرکت در حال کار است و راه آهن تجربه استفاده از این ماشین آلات را دارد.
وی بابیان این که این قرارداد چندین بند را شامل می شود تصریح کرد : در فاز اول این قرارداد  توافق شد که ابتدا در کشور سوئیس و سپس با استفاده از همه امکانات در ایران ، به سرعت 2 دستگاه مهم شبکه بازسازی کامل شده و هرچه سریعتر به مرحله بهره برداری برسند.
یزدانی با تاکید بر اینکه در توسعه شبکه ریلی و نگهداری از سیستم در کشور را نیاز مبرمی به ماشین آلات است گفت : امروز توافق شد تا دو دستگاه سرند هر چه سریعتر توسط شرکت ماتیزا که قبلاً سازنده این ماشین آلات بوده در ایران مورد بازسازی قرار گیرد.
وی افزود: همچنین مقرر شد تا بررسی ها بازسازی کامل  6 الی 9 دستگاه مابقی تجهیزات توسط ماتیزا صورت گیرد و این امر نیز به سرعت به مرحله عملیاتی برسد.
معاون فنی و زیر بنائی راه آهن  با بیان اینکه در این قرار داد  طرف ایرانی تاکید کرد تا این بازسازی ها در ایران و توسط  نیروهای آموزش دیده ایرانی در شرکت ماتیزا انجام شود اظهار داشت: مناقصه ای برای تامین مالی خرید 21 دستگاه ماشین آلات خطی مناقصه ای در حال برگزاری است که شرکت ماتیزا نیز در آن حضور دارد و این امر می تواند انقلابی در صنعت ریلی باشد.
وی با تاکید بر عملکرد انحصاری تولید کنندگا ن این دستگاه ها خاطر نشان کرد: شرکت ماتیزا یکی از مهمترین تولید کنندگان این دستگاه ها است .
یزدانی مرحله اول سرمایه گذاری را 20 میلیون یورو عنوان کرد و افزود : بعد از تامین مالی ، ما مکاتباتی را با این شرکت داریم تا بتوانند تا سقف 80 میلیون یورو بتوانند در ایران سرمایه گذاری کنند.
وی گفت: این ماشین آلات هم برای توسعه خطوط و دو دستگاه اولیه برای نگهداری و باز سازی مسیر استفاده خواهد شد.
از سوی دیگر مدیرعامل شرکت ماتیزا نیز با اشاره به تحریمهای امریکا علیه ایران و انجام این قرارداد گفت : کشور سوئیس در طی 100 سال گذشته کشور بی طرفی در سیاست جهانی بوده و ما تصمیم گرفته ایم که همچنان در این قضیه بی طرف بمانیم و این مهمترین دلیلی است که شرکت ماتیزا در این اقدام مشارکت کرده و فعالیت خود را ادامه خواهد داد.
وی افزود: توافق انجام شده در 4 قسمت تعریف می شود که شامل بازسازی  2 دستگاه سرندی است که 26 سال پیش شرکت ماتیزا  به ایران فروخته و در حال حاضر متوقف است ، فروش بین 9-6  ماشین آلات زیر کوب ، فروش تجهیزات جدید در قالب مناقصه و مرحله آخر ساخت مرکز تعمیر، نگهداری، سرویس و آموزش پرسنل ایرانی است .
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
روابط عمومي
پيوند هاي مرتبط
فرصت هاي همكاري
اطلاعات تماس
آدرس: تهران، بالاتر از ميدان آرژانتين، بلوار آفريقا، ساختمان مركزي راه آهن كدپستي 1519630807 تلفن: 55121
کليه حقوق محتواي اين سايت متعلق به راه آهن جمهوري اسلامي ايران مي باشد.
Powered by DorsaPortal