از ما چه می خواهید؟
برنامه زمانبندی حرکت قطارها تهیه بلیط اینترنتی
ردیابی بار ثبت و پیگیری سفارش حمل بار
ثبت و پیگیری شکایت کتابچه راهنمای مشتریان
مناقصه ها و مزایده ها خدمات و حقوق مسافرین
ادارات و شرکت های مرتبط قوانین و مقررات حمل بار
0 : 10 - 1397/04/10 - تعداد بازدید : 67
معاون فنی و زیربنایی شرکت راه‌آهن خبرداد؛
آغاز عملیات اجرایی پروژه برقی سازی راه آهن گرمسار – اینچه برون / برقی سازی 6 هزار کیلومتر خطوط راه آهن در دستور کار
معاون فنی و زیر بنایی راه آهن از آغاز به کار عملیات اجرایی پروژه برقی سازی راه آهن گرمسار- اینچه برون در تاریخ 11 تیرماه سال جاری خبر داد و گفت: شرکت راه آهن براساس تکالیف سند 1404، برقی سازی 6 هزار کیلومتر خطوط راه آهن را در دستور کار دارد.
به گزارش روابط عمومی راه آهن جمهوری اسلامی ایران، مازیار یزدانی افزود: طرح برقی سازی و ارتقاء راه آهن گرمسار اینچه برون (EPCF) به طول 495 کیلومتر با هدف افزایش حمل بار ترانزیتی به عنوان یکی از طرح های با اهمیت در توسعه روابط ایران و روسیه تعریف و در دستور کار راه آهن قرار گرفت.
وی افزود: در همین زمینه شرکت راه آهن روسیه به عنوان پیمانکار اصلی قرار داد معرفی و مقرر شد 15 درصد هزینه طرح از محل منابع داخلی کشور و 85 درصد آن از محل وام دولتی روسیه تامین شود.
یزدانی تشریح کرد: این طرح شامل بسته های کاری برقی سازی مسیر، تامین لکوموتیو های برقی، ساخت و تجهیز دپو های تعمیراتی لکوموتیو اصلاح مسیر، سازه های فنی و تونل ها، توسعه خطوط ایستگاه ها، ارتقای سیستم علائم و ارتباطات و تامین ماشین آلات نگهداری شبکه برق است.
وی با تشریح اهداف این طرح در بخش مسافری و باری خاطر نشان کرد: با اجرائی شدن این طرح سرعت بهره برداری قطارهای مسافری به 120 تا 160 کیلومتر در ساعت خواهد رسید و ظرفیت جابجایی مسافر به 7 زوج قطار مسافری ارتقا می یابد. همچنین سرعت بهره برداری در بخش باری به 100 کیلومتر بر ساعت خواهد رسید و ظرفیت سالانه 9 تا 10 میلیون تن افزوده می شود.
معاون فنی و زیر بنائی راه آهن با بیان اینکه سرمایه این طرح 1.2 میلیارد یورو است، تصریح کرد: توسعه صادرات و واردات، افزایش درآمد ارزی و کاهش مصرف سوخت و اتلاف انرژی را می توان به عنوان اهداف کلان این طرح برشمرد. به گفته وی افزایش تناژ حمل بار و ظرفیت جابجایی مسافر کاهش زمان سیر، کاهش بهای تمام شده حمل بار و مسافر و همچنین کاهش هزینه های بهره برداری تامین و نگهداری از جمله اهداف اقتصادی این طرح به شمار می رود.
یزدانی با اشاره به اینکه اجرائی شدن این طرح افزایش ایمنی سفر را به همراه دارد، اظهار داشت: اشتغالزائی، افزایش جذابیت سفر و کمک به توسعه اجتماعی، همچنین رفاه ساکنین شهرها و مناطق مجاور مسیر از جمله اهداف اجتماعی است که در این طرح دنبال می شود.
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
روابط عمومي
پيوند هاي مرتبط
فرصت هاي همكاري
اطلاعات تماس
آدرس: تهران، بالاتر از ميدان آرژانتين، بلوار آفريقا، ساختمان مركزي راه آهن كدپستي 1519630807 تلفن: 55121
کليه حقوق محتواي اين سايت متعلق به راه آهن جمهوري اسلامي ايران مي باشد.
Powered by DorsaPortal