از ما چه می خواهید؟
برنامه زمانبندی حرکت قطارها تهیه بلیط اینترنتی
ردیابی بار ثبت و پیگیری سفارش حمل بار
ثبت و پیگیری شکایت کتابچه راهنمای مشتریان
مناقصه ها و مزایده ها خدمات و حقوق مسافرین
ادارات و شرکت های مرتبط قوانین و مقررات حمل بار
15 : 11 - 1397/04/19 - تعداد بازدید : 196
مهماندار قطارهای مسافری نورالرضا:
به همکارانم توصیه می کنم که خواسته های خود را از خدا طلب کنند / وقتی پولی را پیدا می کنم خودم را جای صاحب آن می گذارم/ وظیفه انسان امانتداری است

مهماندار قطارهای مسافری نورالرضا با اشاره به اینکه به همکاران توصیه می کنم که خواسته های خود را از خدا طلب کنند، گفت: هیچگاه به مال مردم چشمداشت نداشتم زیرا معتقدم که خداوند صاحب همه چیز است و اوست که می بخشد .
عباس حسین آبادی که یک میلیارد تومان در قطار پیدا کرده و آن را تحویل راه آهن داده است ،در گفتگو با ما درباره این اقدام خود افزود: همواره کارم را با راستی و درستی انجام داده ام و جز خدا از هیچ کس کمک نخواسته و نمی خواهم.
وی با اشاره به سابقه 15 ساله کاری خود در راه آهن اظهار داشت: در تاریخ 18 / 11/96 زمانی که به ایستگاه مشهد رسیدم و برای بازدید و بررسی به داخل کوپه ها رفتم، در کوپه 10 کیفی را دیدم که جامانده بود.
حسین آبادی با اشاره به اینکه احساس کردم که شاید این کیف از سوی مسافران در کوپه جامانده باشد، گفت: پس از بررسی کیف متوجه شدم که اسناد بسیار با ارزشی درکیف وجود دارد که از جمله آنها سند12 تک برگ، سه سند منگوله دار و تعدادی اوراق ضمانت قرارداد با شرکت های مختلف بود.
وی افزود: به علاوه مبلغ 650 میلیون تومان پول نقد و 350 میلیون چک در وجه حامل در کیف موجود بود.
این مهماندار قطار با اشاره به اینکه در وهله اول من با دیدن این مبالغ بسیار شوکه شدم ، اظهار داشت: با این حال از همان ابتدا کوچکترین چشمداشتی به این کیف نداشتم و سریعاً به سرمهماندار خبر دادم که به دنبال این امر با هماهنگی سر مهمان دار، صاحب کیف را جستجو کردیم اما متاسفانه او پیدا نشد.
وی با بیان اینکه همین موضوع موجب شد تا به دنبال شماره تلفن مسافر بگردیم، تصریح کرد : خوشبختانه شماره تلفن همراه مسافر در این کیف درج شده بود. پس از آن به ایستگاه مشهد و قسمت اشیای پیدا شده مراجعه کردیم و پس از صورت جلسه کردن این موضوع با مسافر تماس گرفتیم.
وی با اشاره به اینکه مسافر برای تقدیر و تشکر به مدیریت ایستگاه مشهد مراجعه کرد افزود: صاحب کیف ضمن اینکه تایید کرد که کلیه اموال خود را تحویل گرفته است نامه ای را جهت تقدیر و تشکر نوشت.
این مهماندار قطار درباره اولین فکری که پس از پیدا کردن کیف به ذهنش رسید، اظهار داشت : در اولین گام خودم را جای مسافر قرار دادم و گفتم که اگر چنین چیزی برای من پیش می آمد چه توقعی داشتم و همین احساس موجب شد تا من هر چه بیشتر تلاش کنم که کیف را به صاحب آن برسانم.
وی افزود : جالب آنجا بود که صاحب کیف پس از 4 تا 5 بار تماس، تلفن خود را پاسخ داد و خودش هم نمی دانست که مدارکش گم شده و گمان می کرد که ما اشتباهاً با وی تماس گرفته ایم.
حسین آبادی با بیان اینکه وی با اصرار من با همسرش صحبت کرد و متوجه شد که اشتباه می کند، گفت : وقتی متوجه اشتباه خود شد پس از نیم ساعت در ایستگاه حاضر و اموال خود را تحویل گرفت.
وی درباره اینکه چرا مسافر چنین کیف گرانبهایی را که حاوی اسناد و مدارک زیادی بود در قطار جا گذاشته است اظهار داشت: صاحب کیف توضیح داد به دلیل تعدد چمدانهایش متوجه چنین اتفاقی نشده است.
این مهماندار قطار خاطر نشان کرد: این موضوع را خواست خداوند می دانم و فکر می کنم که مورد امتحان الهی قرار گرفتم که خوشبختانه از آن سربلند بیرون آمدم.
وی با اشاره به اینکه در آن زمان هیچ کس جز من و خدای من متوجه چنین موضوعی نشد، افزود: به دلیل عقاید و پایبندی دینی و وجدانی که دارم دیدن این مقدار پول نتوانست تاثیری بر روی من بگذارد.
این مهماندار قطار با بیان اینکه در طی 15 سال خدمت رسانی خود در راه آهن بارها اموال و کالاهای جا مانده از سوی مسافرین را پیدا کرده است، تاکید کرد: من به اینکه درآمدم حلال باشد عقیده دارم و نمی توانم لقمه حرام برای خانواده ام ببرم.
حسین آبادی یادآور شد: بعد از این ماجرا نیز یک گوشواره طلا پیدا کردم و آن را تحویل دادم و خوشبختانه صاحب آن پیدا شد.
وی تاثیر آموزش خانواده بخصوص پدر و مادرش را در این اقدام موثر دانست و درباره دریافت مژدگانی گفت: وقتی من وسائل مسافران را تحویل می دهم، آنها به من مژدگانی می دهند اما من هیچگاه آن را قبول نکرده ام چون عقیده دارم باید اجر خود را از خدا دریافت کنم. حتی صاحب همین کیفی که در مورد آن صحبت می کنیم به من گفت که نمی دانم با چه زبانی از شما تشکر کنم و به من پیشنهاد 100 هزار تومان مژدگانی داد اما من آن را قبول نکردم.
این مهماندار 40 ساله با اشاره به شرایط متوسط مالی خود و خانواده اش، افزود: من صاحب دو فرزند هستم و درخانه ای استیجاری ساکن هستم حتی خودرو ندارم اما در عوض خدا را شکر می کنم که فرزندانم صالح و سالم هستند و خودم هم در مقابل پروردگارم سربلندم.
وی با بیان اینکه وقتی خوشحالی صاحب کیف را می دیدم خود را در شادی او شریک احساس می کردم ، اظهار داشت: می دانم که انسان موجودی وسوسه پذیر است و اگر کسی عقلانی فکر کند، درست تصمیم می گیرد و به خطا نمی رود.
حسین آبادی با تاکید بر وظیفه انسانی و شرط امانتداری در مقابل اموال دیگران گفت: در سال 93 نیز کیفی به مبلغ 53 میلیون تومان پیدا کردم و آن را تحویل صاحبش دادم.
وی افزود: توصیه من به همکارانم این است که هیچگاه به مال مردم چشم نداشته باشند، چرا که اگر خدا بخواهد مالی را به کسی برساند آن را بی منت می بخشد و برای خداوند کار ساده ای است.
این مهماندار قطار در مورد واکنش همسر و خانواده اش به این اتفاق یادآور شد: او نه تنها به من برای برداشتن پول یا گرفتن مژدگانی پیشنهادی نکرد بلکه خیلی از این اقدام من خوشحال شد. حتی برخی از دوستان به شوخی مرا سرزنش می کردند که چرا در این شرایط اقتصادی چنین کاری کردی اما همسرم به من اطمینان می داد که کارم درست ترین کار بوده است.


امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
روابط عمومي
پيوند هاي مرتبط
فرصت هاي همكاري
اطلاعات تماس
آدرس: تهران، بالاتر از ميدان آرژانتين، بلوار آفريقا، ساختمان مركزي راه آهن كدپستي 1519630807 تلفن: 55121
کليه حقوق محتواي اين سايت متعلق به راه آهن جمهوري اسلامي ايران مي باشد.
Powered by DorsaPortal